Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2406 görüntülenme )

ABD'den Düşündüren Açıklama

Kerry'den Türkiye ve PYD açıklaması...

Kerry: "Türkiye'nin endişelerinde hassasız"
 
ABD ve Türkiye'nin PYD konusundaki görüş ayrılığı hakkında Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry'den açıklama geldi. Kerry, Türkiye'nin endişeleri konusunda çok hassas olduklarını söyledi.

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde konuşan Kerry, PKK ile örgütün Suriye'deki kolu YPG arasındaki bağlantıya ilişkin kaygıların hatırlatılması üzerine, Ankara ile bu konuda temas halinde olduklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı, "PKK'nın YPG ile bağlantısına ilişkin Türkiye'nin endişelerine karşı çok hassasız. Bu konuda onlarla önemli ölçüde konuşuyoruz" dedi.

Kerry öte yandan, Suriye'ye kara harekatı konusunda bazı Arap ülkeleriyle görüşmeler yaptıklarını ifade ederek "Bu öneriler konusunda görüşmelerimiz sürüyor ancak bunlar ön görüşmeler" ifadesini kullandı.(cnnturk)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Konuştu: Durum Ağırlaşıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bombalama Hakkında Önemli Açıklamalar! Rusya'dan MARUL'a Darbe! Davutoğlu'ndan Yarbay Mehmet Alkan Açıklaması Akşener'den AKP'ye ŞOK AÇIKLAMA! Tapelerin İmhası ŞOK!.. İSTANBUL VALİLİĞİNDEN ATATÜRK YÜRÜYÜŞÜNE AKIL ALMAZ MÜDAHALE!.. Dershanelere yeni düzenleme

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Öğrenciler Dikkat! Maraton Başladı!