Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2412 görüntülenme )

ABD'den Düşündüren Açıklama

Kerry'den Türkiye ve PYD açıklaması...

Kerry: "Türkiye'nin endişelerinde hassasız"
 
ABD ve Türkiye'nin PYD konusundaki görüş ayrılığı hakkında Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry'den açıklama geldi. Kerry, Türkiye'nin endişeleri konusunda çok hassas olduklarını söyledi.

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde konuşan Kerry, PKK ile örgütün Suriye'deki kolu YPG arasındaki bağlantıya ilişkin kaygıların hatırlatılması üzerine, Ankara ile bu konuda temas halinde olduklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı, "PKK'nın YPG ile bağlantısına ilişkin Türkiye'nin endişelerine karşı çok hassasız. Bu konuda onlarla önemli ölçüde konuşuyoruz" dedi.

Kerry öte yandan, Suriye'ye kara harekatı konusunda bazı Arap ülkeleriyle görüşmeler yaptıklarını ifade ederek "Bu öneriler konusunda görüşmelerimiz sürüyor ancak bunlar ön görüşmeler" ifadesini kullandı.(cnnturk)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HAMANEY'DEN ABD'YE ÇOK NET ÇOK AÇIK VE ÇOK AĞIR İTHAM!.. Feyzioğlu NOKTAYI KOYDU: ZAVALLILAR... Dikkat! Tahminler Değişti! Meteorolojiden Yeni Uyarı! YARGITAY BU İŞİN ALTINDAN NASIL KALKAR TRUMP DÖKÜLDÜ... KATAR TEZGAHI ORTAYA ÇIKTI!.. AKP'li ve HDP'li Vekiller Aynı Masada Rusya'dan ABD'ye Deprem gibi UYARI! HSBC İsviçre’deki gizli hesaplar sızdı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ABD UÇAĞINA KARADENİZ'DE RUS ENGELİ!..