Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2420 görüntülenme )

ABD'den Düşündüren Açıklama

Kerry'den Türkiye ve PYD açıklaması...

Kerry: "Türkiye'nin endişelerinde hassasız"
 
ABD ve Türkiye'nin PYD konusundaki görüş ayrılığı hakkında Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry'den açıklama geldi. Kerry, Türkiye'nin endişeleri konusunda çok hassas olduklarını söyledi.

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde konuşan Kerry, PKK ile örgütün Suriye'deki kolu YPG arasındaki bağlantıya ilişkin kaygıların hatırlatılması üzerine, Ankara ile bu konuda temas halinde olduklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı, "PKK'nın YPG ile bağlantısına ilişkin Türkiye'nin endişelerine karşı çok hassasız. Bu konuda onlarla önemli ölçüde konuşuyoruz" dedi.

Kerry öte yandan, Suriye'ye kara harekatı konusunda bazı Arap ülkeleriyle görüşmeler yaptıklarını ifade ederek "Bu öneriler konusunda görüşmelerimiz sürüyor ancak bunlar ön görüşmeler" ifadesini kullandı.(cnnturk)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat! Emekli'ye 13. MAAŞI Budayacaklar! ATATÜRK VE CUMHURİYET Hizan'da 8 Terörist Öldürüldü Kimse kendini kandırmasın; Meclis ve AKP artık meşru değildir. DEV FABRİKA'da ÜRETİM DURDU! Cumhurbaşkanlığı forsunu ayağa düşürdüler... AKP ÇÖKTÜ! Erdoğan'a Büyük Şok

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rasim Ozan Kütahyalı'ya ŞOK Soruşturma!