Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2391 görüntülenme )

ABD'den Düşündüren Açıklama

Kerry'den Türkiye ve PYD açıklaması...

Kerry: "Türkiye'nin endişelerinde hassasız"
 
ABD ve Türkiye'nin PYD konusundaki görüş ayrılığı hakkında Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry'den açıklama geldi. Kerry, Türkiye'nin endişeleri konusunda çok hassas olduklarını söyledi.

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde konuşan Kerry, PKK ile örgütün Suriye'deki kolu YPG arasındaki bağlantıya ilişkin kaygıların hatırlatılması üzerine, Ankara ile bu konuda temas halinde olduklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı, "PKK'nın YPG ile bağlantısına ilişkin Türkiye'nin endişelerine karşı çok hassasız. Bu konuda onlarla önemli ölçüde konuşuyoruz" dedi.

Kerry öte yandan, Suriye'ye kara harekatı konusunda bazı Arap ülkeleriyle görüşmeler yaptıklarını ifade ederek "Bu öneriler konusunda görüşmelerimiz sürüyor ancak bunlar ön görüşmeler" ifadesini kullandı.(cnnturk)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Teröristlerin Sığınakları Ortaya Çıktı! Flaş! Hükümet'in Yapmadığını Facebook Yaptı! Kılıçdaroğlu’na Zor Soru Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bilal Erdoğan yorumu ŞOK! Adalet Bakanı Bozdağ'dan AKIL ALMAZ BEYANAT! Erdoğan'dan Bahçeli'ye Garip Sözler ŞOK! Sağlık Bakanlığı'ndan Bir Acı Haber Daha! Çeçen Lider Kadirov Yine Sahnede!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İran'dan KRİTİK HAMLE!