Politika
15 Aralık 2017 ( 3424 görüntülenme )

ADALET BAKANLIĞINDAN FLAŞ HAMLE!.. ABD DUMAN!..

ADALET BAKANLIĞI: MEKTUPLA FETÖCÜ POLİSİ İSTEDİK

Adalet Bakanlığı ABD Adalet Bakanlığı'na bir talepte bulunarak Zarrab davasında ifade veren FETÖ'cü firari eski polis memuru Hüseyin Korkmaz'ın iade edilmesini istedi. 

Mektubun Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den mevkidaşı Jefferson Sessions'a gönderildiği belirtildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD Adalet Bakanlığı’na gönderdiği mektupta;

“ABD MAHKEMELERİNİN BAĞIMSIZLIĞA GÖLGE”

“FETÖ mensubu hakim, savcı ve polis üçlüsünün, ürettiği sahte ve hukuk dışı delillerle kirlettiği bu dava, hukuki değildir. Yargı mensuplarınızın eylem ve davranışlarıyla da tarafsızlık görüntüsünü de baştan yitirmiştir. Maalesef bu gelişmeler karşısında, mahkemelerinizin saygınlığı, tarafsızlığı ve bağımsızlığı konusunda Türk kamuoyunda derin bir şüphe oluşmuştur” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD'li mevkidaşı Jeff Sessions'a gönderdiği mektupta,

“ABD ÖRGÜT YÖNETİCİ VE MENSUPLARININ SIĞINAĞI OLDU”

“Türkiye, terörle mücadele konusunda uluslararası yükümlülüklerini yerine getiren, bu alanda destek veren, işbirliği yapan ve bedel ödeyen bir ülkedir. Ülkemiz, kendisine ve uluslararası topluma yönelik güvenlik tehditleri ve tüm terör örgütleriyle mücadele ederken, muhataplarından da aynı hassasiyet ve samimiyeti göstermesini beklemektedir.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Gülen başta olmak üzere, ülkenizin bu örgüt yöneticisi ve mensuplarının sığınağı haline gelmiş olması, ülkelerimiz arasındaki ilişkilere de, terörizmle mücadelede uluslararası işbirliği perspektifine de maalesef gölge düşürmektedir” ifadelerini kullandı.

Gül, şunları kaydetti:

"ÜLKELERİMİZ ARASINDA SON DERECE DEĞERLİ İTTİFAK VAR”

“Türkiye Cumhuriyeti Devletine kast etmiş bir terör örgütünün bu davayı yönlendirme ve kullanma çabalarını, ülkelerimiz arasındaki son derece değerli ittifak ilişkisine tercih etmeyeceğinize, ilişkilerimiz üzerinde telafi edilemeyecek sonuçlar doğurmadan gerekli tedbirleri alacağınıza inanmak istiyorum. 

Keza, ikili ilişkilerimiz ve adli işbirliği anlaşmamız temelinde, kaçak FETÖ lideri ve mensuplarının ülkemize iadeleri hususunda gerekli duyarlılığın gösterilmesini bekliyorum. “

Durum bu.
Zarrab için ABD’ye iki kez üst üste NOTA veren bu siyaset FETÖCÜ polisi şimdi mektupla istiyor, ama NOTA vermiyor, bu da ilginç.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ