Politika
08 Aralık 2016 ( 1525 görüntülenme )

ABD UÇTU!.. Bakın Kimle Uçtu...

Ta Özal'dan....

ABD: İYİ Kİ BARZANİ VAR

ABD Başkanı Barack Obama'nın Özel Temsilcisi Brett McGurk, Musul operasyonunun Başkan Mesud Barzani’nin önerileri sayesinde başarı sağladığını söyledi.

 Başkanlık tarafından yapılan açıklamada, bugün Başkan Mesud Barzani Brett McGurk ve beraberindeki heyeti, Erbil’in Pirman (Selahaddin) ilçesinde kabul etti.

 Açıklamada, Brett McGurk, ülkesinin IŞİD’le savaşta Peşmerge Güçleri’nin verdiği bedel ve sergilediği kahramanlığın farkında olduğunu yenileyerek, gösterilen çabadan dolayı Başkan Barzani’ye teşekkür etti.

 Brett McGurk, Musul savaşı kapsamında peşmergenin elde ettiği son başarılardan dolayı da Mesud Barzani’ye takdirlerini sunarak, kutladı.

 Görüşmede, operasyon kapsamında, savaş cephelerinde gelinen son aşama ve Ninova bölgesinin mevcut durumu değerlendirildi.

 Açıklamanın sonunda, “Brett McGurk, Musul operasyonu kapsamında Peşmerge Güçleri ile Irak Ordusu arasında daha fazla işbirliği yapılması gerektiği vurgulandı. Başkan Barzani’nin önerilerileriyle operasyonda başarı elde edilmiştir” denildi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ