Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2350 görüntülenme )

ABD Türkiye’ye 'Sığınak Delici' Bomba Satacak İddiası!

682,9 milyon dolar...

ABD Türkiye’ye 'sığınak delici' bomba satacak iddiası.

ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye’ye 'sığınak delici' bomba olarak da bilinen BLU-109 satılacağını açıkladı. Türkiye, alacağı bombalar karşılığında 682,9 milyon dolar ödeyecek.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Türkiye’ye 682,9 milyon dolarlık akıllı bomba satılacağını açıkladı. BLU-109 tipi akıllı bombalar, sığınak delici özelliğiyle biliniyor. Ellwood National Forge ve General Dynamics Ordnance and Tactical Systems şirketlerine verilen izin kapsamında ne kadar BLU-109 bombasının satılacağı açıklanmadı.

defensenews.com internet sitesi, BLU-109’ların Türkiye’ye ilk kez satıldığını ve 2020’ye kadar teslimatın tamamlanmasının beklendiğini duyurdu.
ABD, Pentagon’un 1985’ten bu yana sahip olduğu BLU-109’u Irak ve Afganistan’da kullandı. 250 kilogram patlayıcı içeren BLU-109, arkasındaki kuyruğuyla hedefe ulaşana kadar patlamıyor.(milliyet)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce'den Kamuoyuna BÜYÜK UYARI! İlker Başbuğ: Başbakan istedi Atama Bekleyenlere İyi Haber Dikkat!..Meteorolojiden UYARI! O ilçede Peş Peşe İstifalar: Tam 18 Kişi... Hüseyin Sözlü'den Sedat Peker'e Şok Benzetme! İstanbul'da Silahlı Saldırı! Şok! NATO Tüm Güçleriyle Geliyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Mardin'de Terör! 6'sı Asker, 9 Yaralı!