Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2367 görüntülenme )

ABD Türkiye’ye 'Sığınak Delici' Bomba Satacak İddiası!

682,9 milyon dolar...

ABD Türkiye’ye 'sığınak delici' bomba satacak iddiası.

ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye’ye 'sığınak delici' bomba olarak da bilinen BLU-109 satılacağını açıkladı. Türkiye, alacağı bombalar karşılığında 682,9 milyon dolar ödeyecek.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Türkiye’ye 682,9 milyon dolarlık akıllı bomba satılacağını açıkladı. BLU-109 tipi akıllı bombalar, sığınak delici özelliğiyle biliniyor. Ellwood National Forge ve General Dynamics Ordnance and Tactical Systems şirketlerine verilen izin kapsamında ne kadar BLU-109 bombasının satılacağı açıklanmadı.

defensenews.com internet sitesi, BLU-109’ların Türkiye’ye ilk kez satıldığını ve 2020’ye kadar teslimatın tamamlanmasının beklendiğini duyurdu.
ABD, Pentagon’un 1985’ten bu yana sahip olduğu BLU-109’u Irak ve Afganistan’da kullandı. 250 kilogram patlayıcı içeren BLU-109, arkasındaki kuyruğuyla hedefe ulaşana kadar patlamıyor.(milliyet)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Destanın Öyküsü! FLAŞ! Muazzez İlmiye Çığ Hoca'dan Emine Erdoğan'a MUHTEŞEM CEVAP! Diyanet Bir Skandala Daha İmza Attı ! Polise Hain Saldırı! Fuat Avni HDP Binaları Saldıranların Kim Olduğunu Açıkladı HDP Döküldü! Davutoğlu'ndan AKP'YE FENA VURGUN!.. Dünyaya Silah Satan İki Büyük Patron!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BES'TE SON DURUM!..