Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2381 görüntülenme )

ABD Türkiye’ye 'Sığınak Delici' Bomba Satacak İddiası!

682,9 milyon dolar...

ABD Türkiye’ye 'sığınak delici' bomba satacak iddiası.

ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye’ye 'sığınak delici' bomba olarak da bilinen BLU-109 satılacağını açıkladı. Türkiye, alacağı bombalar karşılığında 682,9 milyon dolar ödeyecek.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Türkiye’ye 682,9 milyon dolarlık akıllı bomba satılacağını açıkladı. BLU-109 tipi akıllı bombalar, sığınak delici özelliğiyle biliniyor. Ellwood National Forge ve General Dynamics Ordnance and Tactical Systems şirketlerine verilen izin kapsamında ne kadar BLU-109 bombasının satılacağı açıklanmadı.

defensenews.com internet sitesi, BLU-109’ların Türkiye’ye ilk kez satıldığını ve 2020’ye kadar teslimatın tamamlanmasının beklendiğini duyurdu.
ABD, Pentagon’un 1985’ten bu yana sahip olduğu BLU-109’u Irak ve Afganistan’da kullandı. 250 kilogram patlayıcı içeren BLU-109, arkasındaki kuyruğuyla hedefe ulaşana kadar patlamıyor.(milliyet)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2. Bombacı Ömer Deniz Dündar’ın Babası Konuştu ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Resmi Açıklama: PKK/YPG TERÖRİST DEĞİL! ŞOK!.. SİNAN OGAN'A KARS'TA BÜYÜK ENGEL!.. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bilal Erdoğan yorumu PKK Terör Örgütü'nden İlk Savunma Geldi! FLAŞ!.. İKİNCİ EL ARAÇ ALIM ve SATIMINDA EMSAL DAVA!.. FLAŞ!.. Atatürk'ün Şah Pehlevi'ye DİPLOMATİK NEZAKETİ... GERÇEK GÖRÜNTÜLERİYLE... Erdoğan'a Irak'tan Büyük Teşekkür!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP'de Olağanüstü Kongre Tarihi Belli Oldu!