Reklamlar
Anasayfa » Haber
21 Aralık 2014 ( 2345 görüntülenme )

ABD sözcüsüne Fethullah Gülen'in iadesi soruldu

Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin sorular yöneltilen ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, soruları cevapsız bıraktı.
Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin sorular yöneltilen ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, soruları cevapsız bıraktı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, başkent Washington'da düzenlediği basın toplantısında, Amerikalı bir gazetecinin, "Türk mahkemesi, taraftarları hükümeti devirmeye çalışmakla suçlanan Fethullah Gülen için tutuklama kararı çıkardı. Türk Hükümeti iade istedi mi? İstedilerse, ABD Fethullah Gülen'i iade eder mi" sorusuna verdiği yanıtta, bu tür soruları ilke olarak yanıtlamadıklarını söyledi.

"BİZE DEĞİL, TÜRKİYE'YE SORMALISINIZ"
Psaki, "Haberleri gördük. Politikamız gereği olarak, Dışişleri Bakanlığı, iade taleplerine ilişkin yorum yapmaz, iade talebi yapıldığını onaylamaz ya da iade talebi yapılmış olduğunu inkar etmez. Ayrıntıları Türk Hükümeti'ne sormalısınız." dedi.

HUKUK SORUSU DA CEVAPSIZ KALDI
Psaki, aynı gazetecinin "Türk Hükümeti ya da mahkemeleri, hukuksal sistemi muhalifleri ve karşı fikirde olanları bastırmak için kullanıyor mu" sorusunu ise, "Genel olarak konuşursak, bu konulara ilişkin kaygılarımızı daha önce dile getirmiştik. Bu özel konu için, daha önce söylediklerimizden başka bir şey yok." diye yanıtladı.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Yakıştı mı! Erdoğan Davutoğlu'nu Hepten Sildi! 81 İlde Dört Canlı Bomba Alarmı Verildi Bozdağ'dan AYM'ne Ağır Eleştiri! ŞOK!.. BEŞİKTAŞ'TA 19 MAYIS'A AKLA HAYALE GELMEZ SORUŞTURMA!.. Lavrov'dan Türkiye'ye Ağır İtham! MUSTAFA ARMAĞAN'A TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!.. Hiç Aklınıza Gelmiş miydi... Bozdağ'dan o Savcı Hakkında Açıklama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Facebook'u VURDULAR!