Emekli asker ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Türkiye ile ABD arasında mutabakatın sağlandığı güvenli bölge planının, PKK/YPG’nin planının aynısı olduğunu ifade etti.

Terörle mücadele önemli görevler üstlenen emekli asker ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Fırat’ın doğusunda ABD ile Türkiye arasında mutabakata varılan güvenli bölge planının PKK/YPG’nin ABD’ye sunduğu planın neredeyse aynısı olduğunu belirtti.Ağar’ın açıklamaları şöyle:

PKK’YPG PLANININ BİRE BİR AYNISI’

“Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’nın dün gündeme getirerek; ‘ABD’nin Türkiye’ye dayattığı 3 bantlı plan’ olarak tanımladığı, şu ana kadar tekzip edilmeyen ve Güvenli Bölgenin derinliğine, genişliğine, bileşenlerine, kurgusuna, meskun mahallerin statüsüne ve yönetimine dair olası plan, YPG/PKK’nın; ‘ABD’ye sundum’ dediği planın neredeyse birebir aynısı!

“PLAN ÜZERİNDEN TÜRKİYE’NİN YPG/PKK’YI KABUL ETMESİ İSTENİYOR


”YPG/PKK’nın sözde komutanı Şahin Cilo kod Ferhat Abdi Güvenli Bölge içinde kalan meskun mahallerde Türk askerinin olamayacağına, sadece sınırlı ve dar kırsal alanlarda olabileceğine, inisiyatifin ve yönetimin doğrudan ya da dolaylı olarak YPG/PKK’lılarda (YPG/PKK’nın türevinin türevi sözde yerel ve askeri meclislerde) olacağına dair pek çok cümle kuruyor. Ve en kötüsü bu plan üzerinden ‘üstü kapalı’ Türkiye’nin YPG/PKK’yı kabul etmesi gerektiğini söylüyor."

‘BU PLAN PKK PLANI’

Sn. Muharrem Sarıkaya’nın ulaştığı verilerle yazdığı ABD planı ile YPG/PKK’lı elebaşının ABD’lilere sunduk dediği Güvenli Bölgeye dair planın; Türk Askerinin yer alabileceği derinliğe, Meskun mahallerin kontrol ve inisiyatifine, ağır silah vs ve YPG/PKK’nın artık kalıcılığına dair veriler neredeyse birebir aynı. Artık takdir sizin.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ