Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2423 görüntülenme )

ABD'DEN ŞOK İDDİA!

Oyun kirli olunca...

ABD ordusu, Musul'a operasyon hazırlığında kilit önem taşıyan ve Irak askerleriyle ortaklaşa kullandıkları hava üssüne IŞİD'in hardal gazıyla saldırdığını açıkladı.

Irak'ın Musul kentindeki El-Kayyara Askeri Hava Üssü'ne, IŞİD tarafından hardal gazıyla saldırı yapıldığı açıklandı.

Amerikan medyasına açıklamalarda bulunan ABD'li yetkililer, üsse roket veya top mermisi olarak atılan bombanın kimyasal etkilerini ölçen uzman kimyagerin ilk bulgularının "hardal gazına" işaret ettiği vurgulandı.

Saldırının ardından toplanan delillerin kimyasal testlerinin ilkinin pozitif, ikincisinin negatif çıktığı, daha sonra tüm delillerin detaylı tetkik için laboratuvara gönderildiği ifade edildi.

Herhangi bir Amerikan askerinin yara almadığı saldırının "zayıf ve etkisiz" olduğu, soruşturmanın ise sürdüğü kaydedildi.

IŞİD'ten geçen Temmuz ayı başında geri alınan Musul'daki El-Kayyara Askeri Hava Üssü, kenti kurtarma operasyonlarında askeri birliklere hava desteği sağlamak amacıyla kullanılıyor.

(cnnturk)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na İLGİNÇ ELEŞTİRİ! Balık Tüketmeniz İçin 10 Neden! FLAŞ!.. Almanya'da Çocuk İstismarına Karşı SERT ÖNLEM! Ocak Ayında Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapılacak... İBRET OLSUN İÇİN BU RESMİ YAYINLIYORUZ Ahmet TAKAN'ın BU İDDİASI HERKESİN CANINI SIKACAK!.. İşte o İddia! Reza’nın Başı Bu İşten Derde Girer mi Dersiniz Erdoğan Hakkında Ağır İddialar!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. CHP'Lİ VEKİL'İN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI AKILLARI FENA KARIŞTIRDI!..