Reklamlar

ABD NÜKLEER SİLAH DENEMELERİNİ AÇIKLADI... ŞOK GÖRÜNTÜLER!..

8617 görüntülenme 16 Mart 2017
Reklamlar
ABD, 20. yüzyılda yürüttükleri nükleer silah denemelerine ilişkin yüzlerce görüntüyü kamuya açık hale getirdi.

Washington yönetimi, 1945 ile 1962 yılları arasında yürütülen nükleer silah denemelerine dair çekilen yaklaşık 10 bin video görüntüsünden 750'sinin gizliliğini kaldırarak paylaştı.

'GÖRÜNTÜLERİ KURTARMAK İÇİN ZAMANLA YARIŞIYORUZ'

Görüntülerin bir kısmı, Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı (LLNL) bilimcileri tarafından daha önce yayınlanmıştı. Bilimciler, beş yıldır görüntü toplama, tarama ve yeniden analiz etme çalışmaları yürütüyor.

Çoğu görüntünün selüloz nitrattan imal edilmiş filmlere kaydedildiğini ifade eden LLNL yetkilisi Gregg Spriggs, bu filmlerin zamanla zarar görüp yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olunduğu için adeta zamanla yarıştıklarını vurguladı.

'KUTULARI AÇINCA BOZULMANIN KOKUSUNU ALABİLİYORSUNUZ'


Spriggs, şunları kaydetti: "Film kutularını açtığınızda, bozulmaya başladığına işaret eden sirke kokusunu alabiliyorsunuz. Bu filmlerin tamamen bozulup kullanılamayacak noktaya gelmesine ramak kaldığını biliyoruz. Bu görüntüleri dijital ortama aktarmalıyız çünkü filmleri ne kadar iyi korursanız koruyun, zamanla bozulurlar."


Kaynak: Sputniknews

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

IŞİD'den Kaçan Gelinlerin İtirafları Kan Dondurdu AKP SEÇMENİNDEN AKP'YE OTURAKLI ÇIKIŞ... CHP'li Vekil TEHLİKEYİ ANLATABİLMEK İçin Bakın Nasıl Çırpındı... Alman medyası PKK propagandasına soyundu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Polisten Molotof Atanlara Eşek Herifler Uyarısı