Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Temmuz 2017 ( 899 görüntülenme )

ABD Başkonsolosluğu'nda ALARM!

Sarıyer'de bulunan ABD Başkonsolosluk bahçesine duvardan atlayarak içeri giren bir kişi gözaltına alınarak Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Olayın terörle ilişiği olmadığı ve şüphelinin Amerika’ya gitme hayaliyle duvardan atladığı öğrenildi.

Sarıyer’de bulunan ABD Başkonsolosluk bahçesine duvardan atlayarak içeri girmek isteyen bir şüpheli gözaltına alındı. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüphelinin orta Asyalı olduğu öğrenildi.

Alınan ilk bilgiye göre, şüphelinin 45-50 yaşlarında Çinli C.X isimli bir kişi olduğu belirlendi. Olayın terörle ilişiği olmadığı ve C.X’in Amerika’ya gitme hayaliyle duvardan atladığı bilgisine ulaşıldı. Sığınma talebinde bulunduğu öğrenilen şüphelinin üzerinden her hangi bir silah ya da bıçak çıkmadı.


Öte yandan, ABD İstanbul Başkonsolosluğu olay üzerine vatandaşlarını uyaran bir mesaj yayınladı. Açıklamada güvenlik ihlali nedeniyle başkonsolosluk binasından uzak durulması ifade edildi.


ABD İstanbul Başkonsolosluğu vatandaşlarını uyaran bir mesaj yayınladı

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik alarmı verildi. İnternet sitesinden yapılan açıklamada, 'potansiyel bir güvenlik olayına' müdahale edildiği belirtildi. Açıklamada, ABD vatandaşlarının İstinye'deki konsolosluktan ve bölgeden uzak durması istendi. Sarıyer'de bulunan ABD Başkonsolosluk bahçesine duvardan içeri atlayan bir kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğünü harekete geçirdi. Gözaltına alınan Orta Asyalı kişi Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Üzerinden herhangi bir bıçak ya da silah bulunmayan şahısın, "yolumu kaybettim" dediği öğrenildi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan uyarı

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın internet sayfasında güncellenen seyahat ve güvenlik uyarısında, ülke genelinde gösteri ve büyük etkinlikler olabileceği kaydedildi. Açıklamada, Türkiye'ye gidecek Alman vatandaşlarının politik gösteriler ve büyük kalabalıklardan uzak durmaları da istenildi.Seyahat uyarısında, "15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişimi anısına 15 Temmuz'a kadar ülke genelinde etkinlikler, toplantılar ve kitlesel mitingler planlanmaktadır. Güvenlik durumunun gerginliği göz önüne alındığında, seyahat edeceklere genel olarak kalabalıklardan uzak durmaları tavsiye edilir" ifadelerine yer verildi. Açıklamada, darbe girişimi sonrasında olağanüstü hal ilan edildiği ve halen yürürlükte olduğu bilgisi de eklendi.

kaynak:cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünya Devi TOYOTA'da SKANDAL! Yüksekova'da Polise Bombalı Saldırı IŞİD'den SİNCAR'A BOMBALI SALDIRI! Van'da Operasyon Protestosuna Müdahale Kılıçdaroğlu AKP'yi SARAY'la Birlikte AĞIR DAMGALADI! Rusya'dan Türkiye'ye KRİTİK TEKLİF! Dikkat! BEDAŞ'tan Uyarı! İstanbul'un 11 İlçesinde Elektrik Kesintisi! BAHÇELİ EKİBİNDEN AKP'YE BÜYÜK SİNYAL!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ! Akşener, Aydın, Ogan ve Özdağ'dan ORTAK BİLDİRİ!