Politika
23 Mart 2020 ( 178 görüntülenme )

ABD 'Evinize Gidin'

Beyaz Saray bünyesinde kurulan Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü'nün de bir parçası olan Adams, NBC televizyonunda yayımlanan "Today" adlı programda açıklamalarda bulundu. ABD Kamu Sağlığı Dairesi Başkanı Jerome Adams, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının daha da kötüye gideceğini vurgulayarak, insanlara evlerinde kalmaları çağrısı yaptı.

‘BİR HAFTA İÇİNDE SALGIN DAHA DA KÖTÜYE GİDECEK’
Adams, "ABD halkından şunu anlamalarını istiyorum, bu salgın hafta içinde daha da kötüye gidecek" ifadesini kullandı. İnsanların, sağlık yetkilileri ve yönetimlerin talimatlarına uymamasını eleştiren Adams, insanların hala kendilerine bir şey olmayacağı düşüncesiyle kalabalık gruplar halinde dışarıya çıktığını ve plajlara gittiğini söyledi.

‘EVİNİZDE KALIN’
Adams, "Dallas ve New Orleans gibi yerlerin de New York gibi virüsün merkezi haline gelmesini istemiyorum. İnsanlar test yaptırsın ya da yaptırmasın, sanki virüs kendilerinde varmış gibi davranmalı. Bu virüsü başkalarına yayabileceğinizi ya da başkalarından size bulaşabileceğini unutmayın. Evinizde kalın." çağrısında bulundu.

KANADA : ‘YETER ARTIK EVİNİZE GİDİN’
Öte yanda Kanada Başbakanı Justin Trudeau, koronavirüsle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere basın açıklaması yaptı yaptı. Justin Trudeau, koronavirüsle ilgili alınan tedbirlere uymayıp dışarı çıkanlara, ''Yeter artık, eve gidin ve orada kalın'' diyerek tepki gösterdi.

‘SİZİN GÖREVİNİZ EVDE KALMAK’
Trudeau, koronavirüsle ilgili tedbirler kapsamında 'evde kalın' çağrısına uymayanlara ''Yeter artık, eve gidin ve orada kalın. Hepimizin ihtiyacı olan şey bu'' şeklinde seslenerek, ''Koronavirüsle mücadele için bizi dinlemek sizin göreviniz, evde kalmak bu amaca hizmet etmenin en iyi yoludur'' ifadelerini kullandı.

‘YENİLMEZ DEĞİLSİNİZ’
''Her yerde kendilerini yenilmez sanan insanların fotoğraflarını görüyoruz. Yenilmez değilsiniz'' diyen Trudeau, ''İnsanları riskler konusunda daha fazla eğiterek ya da onları kurallara uymaya zorlayarak bu durumu kontrol altına alacağız'' şeklinde konuştu.

Kanada Halk Sağlığı Ajansının verilerine göre, ülke genelinde 569 olan vaka sayısı 1298’e, ölenlerin sayısı 10'dan 19’a yükseldi. Johns Hopkins Üniversitesinin açıkladığı verilere göre, ABD'de, Kovid-19 salgınında vaka sayısı 35 bin 225'i, can kaybı 473'u buldu. ABD, Çin ve İtalya'nın ardından dünyada vaka sayılarının en yüksek olduğu 3. ülke konumunda.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ