Politika
13 Ekim 2019 ( 971 görüntülenme )

ABD Duramıyor: 'GEL GİT'

ABD'nin çok okunan gazetelerinden Washington Post'a konuşan kaynaklar, bölgedeki Amerikan askerlerinin üçüncü kentten de ayrıldığını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Tel Abyad ve Resulayn'dan ayrılan Amerikan askerinin bugün Ayn El İsa kasabasını terk ettiği belirtildi.

TEKRAR GERİ ÇEKİLDİLER

ABD basınında yer alan haberlerde Amerikan askerleri Tel Abyad ve Resulayn’dan sonra Ayn El İsa kasabasını terk etti. Washington Post’a konuşan bir ABD’li yetkili ABD askerinin bugün Ayn El İsa kasabasından çekildiğini aktardı. Washington Post’a konuşan ABD’li yetkili bu bölgenin ana yol üzerinde olduğunu hatırlatırken bu gelişme dolayısıyla Amerika’nın Suriye’nin derinliğindeki varlığını zora sokacağını söyledi.

ÇEKİLDİKLERİ YERE GERİ DÖNMÜŞLERDİ

Öte yanda Suriye'nin Kobani kentinde ABD üssüne yakın bir yerden YPG'nin Türkiye'ye saldırması ve Türkiye'nin karşılık vermesi üzerine bölgeden çekilen ABD askerleri dün geri dönmüştü. Suriye'nin Kobani kentinde ABD üssüne yakın bir yerden YPG'nin Türk karakoluna saldırması ve Türkiye'nin karşılık vermesi üzerine bölgeden geçici süreliğine çekilen ABD askerleri, geridönüş, zırhlı araçlarla bölgeye dönen ABD askerleri havadan da ABD Savaş Uçakları tarafından koruma sağlanmıştı.

Kaynak:Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ