Genel
05 Nisan 2017 ( 17536 görüntülenme )

ZARRAB DAVASI FENA KARIŞTI!..

DAVAYA DİPLOMATİK ÇÖZÜM BULMAK İÇİN TÜRKİYE'YE GELMİŞLER

ABD'de bir mahkeme, tutuklu bulunan Reza Zarrab'ın savunma ekibine aldığı iki yeni avukatın davadaki olası rolüne ilişkin inceleme başlatma kararı aldı.


Reuters’ın haberine göre, New York’ta Salı günü yapılan duruşmada Yargıç Richard Berman savcılığın itirazı sonrası inceleme başlatılması ve bu ayın sonunda yeni bir duruşma yapılmasına karar verdi.

Reuters’ın haberinde, iki avukatın 24 Şubat’ta “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşmek için Türkiye’ye geldikleri” belirtilmişti.

Duruşmada Yargıç Richard Berman, Zarrab'ın yeni avukatları eski ABD Adalet Bakanı Michael Mukasey ve New York eski Belediye Başkanı Rudolp Giuliani'nin davadaki rollerini sorguladı.

BRAFMAN: "MUKASEY VE GİLUANİ TÜRKİYE'ye DİPLOMATİK ÇÖZÜM ARAYIŞI İÇİN GİTTİ"

Savcılığın 'Zarrab'ın yeni avukatları Mukasey ve Giluani'nin 24 Şubat sonrasında Türkiye'ye gidip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü' iddialarını Zarrab'ın baş avukatı Benjamin Brafman yanıtladı. 

Brafman, iki avukatın Türkiye gezisini davaya diplomatik çözüm arayışı olarak değerlendirdi. Geziden Amerika Adalet Bakanlığı ve New York Güney Bölgesi Başsavcılığı'nın haberi olduğunu da doğruladı.

Yargıç Berman, Mukasey ve Giluani'nin davada adı geçen mağdur sekiz bankanın da temsilcileri olmaları gerekçesiyle savcılığın talep ettiği çıkar çatışması olduğu iddiasıyla ilgili 24 Nisan'da yeniden bir duruşma yapılmasına karar verdi.

Kaynak: DHA/Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ