Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2436 görüntülenme )

ABD'DEN RUSYA'YA ŞOK UYARI!

ABD'den Rusya'ya Tehdit Gibi Açıklama!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Suriye’de iç savaşın devam etmesi durumunda bazı aşırıcı grupların saldırılarını sınır ötesine taşıyabileceği ve Rusya’nın şehirlerinde dahi saldırıların olabileceği yönünde uyarıda bulundu.


 Kirby, günlük basın toplantısında, Suriye’de devam eden iç savaşa dair değerlendirmeler yaparken, Rusya’yı uyardı. John Kirby, “Suriye’de iç savaşın devam etmesi durumunda aşırıcı gruplar Suriye’deki bu durumu istismar edebilir ve operasyonlarını genişletebilir. Hiç şüphe yok ki bu Rusya’nın menfaatleriyle çatışabilir ve Rusya şehirleri dahi bu saldırılara maruz kalabilir.” dedi. 

İç savaşın devam etmesi durumunda Suriye’de savaşan Rus askerinin de bundan zarar göreceğini belirten Kirby, “Rus askerleri ceset torbalarında ülkelerine dönebilir. Rusya kaynaklarını ve daha fazla savaş uçağını kaybedebilir." şeklinde konuştu.

Öte yandan Kirby, Suriye’de iç savaşın sona ermesi adına sorumluluğun Rusya’da olduğu şeklindeki görüşlerini yineleyerek, “Bakan Kerry sorumluluğun Rusya’da olmaya devam ettiğini ve insani yardımların gerekli bölgelere ulaşmasının sağlanması gerektiğini söyledi.” diye konuştu.

Rusya’nın ve Beşşar Esed rejiminin Suriye’de sivillere ve hastanelere yönelik saldırılarından derin kaygı duyduklarını belirten Kirby, “Bakan Kerry, ABD’nin ve müttefiklerinin bu durumdan Rusya’yı sorumlu tuttuğunu açıkça söyledi.” ifadesini kullandı. (hürriyet)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Asgari Ücret Açıklandı PKK Şimdi de Yük Trenine Saldırı Düzenledi ! Şimdi de AB'den Türkiye'ye Uyarı! Türkiye'de ilk kez bu gerçeği açıklayan bir milletvekili; Hasan Hüseyin Türkoğlu... Dışişleri'nde 'FETÖ' Soruşturması! İşe Bakın! HDP Rusya'ya Gidiyor! Rusya'dan ABD'ye KRİTİK UYARI! Dikkat!..Meteorolojide SON DURUM!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Eylem Hazırlığındaki PKK'lılara ŞOK!