Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2374 görüntülenme )

ABD'den Rusya'ya ŞOK Suçlama!

Haydi bakalım!

Amerikalı yetkililer, Rusya'yı resmen Kasım'daki başkanlık seçimlerine müdahale amacıyla siyasi kuruluşlara siber saldırı düzenlemekle suçladı.

İç Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “yakın zamanda ele geçirilen e-postalar, Rusya’dan yöneltilen saldırıların yöntemi ve amacıyla uyumlu” denildi.

Demokrat Parti’deki yazışmalar, bu yılın başlarında bilgisayar korsanlarınca ele geçirilmişti. Bazı ajanslar, “seçimle bağlantılı sistemlere”  sızma girişiminde bulunulduğunu aktarıyor.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre; Rus yetkililer, siber saldırı iddiaları “saçmalık” olarak niteledi.

Ancak İç Güvenlik Bakanlığı ve Ulusal İstihbarat Dairesi’nin ortak açıklamasında, siber saldırılarda Kremlin’deki üst düzey yetkililerin “neredeyse kesin bir şekilde rolü olduğu” belirtildi, “Bu girişimlerin kapsamı ve hassasiyetine dayanarak, bu faaliyetlerin ancak en üst düzey Rus yetkililerin emriyle yapılabileceğine inanıyoruz” denildi.

Bununla birlikte açıklamada, birden fazla kontrol aşaması bulunması ve merkezi bir sisteme bağlı olmaması nedeniyle herhangi bir sandıktaki oylar ya da seçim sonuçlarının değiştirilmesinin “son derece zor olacağı” belirtildi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O Şehit Babası Üzülmesin Diye Bakın Ne Demiş? SAVCI ÖZ ZAMAN’I NASIL KURTARDI Karabağ Bölgesinde Flaş Gelişme Ankara'dan Tanklar Yola Çıktı! Davutoğlu Bahçeli Görüşmesi Sona Erdi ! DİKKAT!.. METEOROLOJİDEN 23 NİSAN UYARISI!.. KILIÇDAROĞLU'ndan KAMUOYUNA YAKIN TARİHİN EN AĞIR UYARISI!.. ERDOĞAN'DAN ÜÇ ÜNİVERSİTEYE REKTÖR!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AVUSTURYA'DAN AKILALMAZ AKP İDDİASI!