Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2365 görüntülenme )

ABD'den Rusya'ya ŞOK Suçlama!

Haydi bakalım!

Amerikalı yetkililer, Rusya'yı resmen Kasım'daki başkanlık seçimlerine müdahale amacıyla siyasi kuruluşlara siber saldırı düzenlemekle suçladı.

İç Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “yakın zamanda ele geçirilen e-postalar, Rusya’dan yöneltilen saldırıların yöntemi ve amacıyla uyumlu” denildi.

Demokrat Parti’deki yazışmalar, bu yılın başlarında bilgisayar korsanlarınca ele geçirilmişti. Bazı ajanslar, “seçimle bağlantılı sistemlere”  sızma girişiminde bulunulduğunu aktarıyor.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre; Rus yetkililer, siber saldırı iddiaları “saçmalık” olarak niteledi.

Ancak İç Güvenlik Bakanlığı ve Ulusal İstihbarat Dairesi’nin ortak açıklamasında, siber saldırılarda Kremlin’deki üst düzey yetkililerin “neredeyse kesin bir şekilde rolü olduğu” belirtildi, “Bu girişimlerin kapsamı ve hassasiyetine dayanarak, bu faaliyetlerin ancak en üst düzey Rus yetkililerin emriyle yapılabileceğine inanıyoruz” denildi.

Bununla birlikte açıklamada, birden fazla kontrol aşaması bulunması ve merkezi bir sisteme bağlı olmaması nedeniyle herhangi bir sandıktaki oylar ya da seçim sonuçlarının değiştirilmesinin “son derece zor olacağı” belirtildi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DEV HOLDİNG İFLAS-İCRA'DA Nusaybin'de Durum Ağır! Haberler İyi Değil! AKP-CEMAAT KAVGA EDEDURSUN BDP/PKK ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR… Bu Saatler Arasında Elektrik Kullanımına Dikkat! Şok! PKK'nın YPG Üzerinden Büyük Oyunu! FLAŞ!.. AKŞENER TEK CÜMLE İLE ANKARA'YI SALLADI!.. FLAŞ!.. ÜLKÜCÜLER HAREKETE GEÇTİ! Eker'den Demirtaş'a Sert Cevap

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Barzani'den HDP Açıklaması!