Reklamlar
Anasayfa » Haber
31 Ağustos 2017 ( 615 görüntülenme )

ABD'den RUSYA'ya AĞIR MİSİLLEME!..

Rusya’nın konsolosluğunu kapatıyorlar


ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Rusya’nın San Francisco’daki konsolosluğunun, ayrıca Washington ve New York’taki konsolosluk tesislerinin kapatılacağı belirtildi.

TESİSLERİ KAPATIN

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, ABD’nin Rusya’dan San Fransisco’daki konsolosluğunu, ayrıca Washington ve New York’taki 2 konsolosluk tesisini 2 Eylül’e kadar kapatmasını talep ettiğini açıkladı.

KONSOLOSLUKLARI DA KAPATIN

Nauert, “Rusya’nın göndermede bulunduğu eşitlik ruhuna göre Rus hükümetinin San Fransisco’daki Başkonsolosluğunu, Washington ve New York’taki konsolosluk binalarını kapatmalarını talep ediyoruz. Kapatma işlemi 2 Eylül’e kadar gerçekleştirmeli” ifadelerini kullandı.

MİSİLLEME

Daha önce Kommersant gazetesinin haberinde, “Kommersant’ın diplomatik kaynaklarına göre Washington, Moskova’nın ABD’nin yaptırımlarına yanıt olarak Rusya’daki ABD’li diplomatların sayısının kısıtlanmasını ve bazı diplomatik mülklerine el konulmasını öngören yaptırımlarına bu şekilde yanıt vermeyi planlıyor olabilir” ifadelerine yer vermişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin Rusya’daki diplomatlarının sayısında 755 kişilik bir kısıtlamaya gidileceğini, böylelikle Rusya’daki ABD’li diplomatlarının sayısının ABD’deki Rus diplomatların sayısıyla eşitlenmiş olacağını duyurmuştu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı ise geçen hafta ABD’ye 1 Eylül’e kadar diplomatlarının sayısını değiştirmesini önermişti.

Kaynak: Sputnik News/ Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

25 İsime Yurtdışı Yasağı! ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN O KANALA SORUŞTURMA!.. CHP'li Vekil Sordu... RIZA SARRAF DOSYASI AÇILDI!.. KİMSEM YOK dedi... KURAN KURSU'NA GİTTİ... ŞOK DAVA!.. FETÖ OPERASYONU! Reza Zarrab Davasında SON DAKİKA! KAZAKİSTAN'DAN BM'YE ÇARPICI MESAJ!.. Ne Diyelim... Halaçoğlu Sonunda Çileden Böyle Çıktı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKŞENER CANLI YAYINDA RESTİ ÇEKTİ: UCUNDA ÖLÜM OLSA BİLE...