Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 61 görüntülenme )

ABD'DEN RUS MARKASINA YASAK!..

ABD devlet kurumlarına Kaspersky yasağı 


ABD İç Güvenlik Bakanlığı, tüm devlet kurumlarının Rus siber güvenlik geliştiricisi Kaspersky Lab şirketinin ürünlerini 3 ay içinde kullanıma kapatmaları gerektiğini duyurdu.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı'nın konuyla ilgili yazılı açıklamasında, kurumların 30 gün içinde kullandıkları Kaspersky programları ile ilgili rapor sunmaları, 2 ay sonra başka bir ürüne geçiş planlarını sunmalarını, 3 ay içinde de şirketin ürünlerini kullanmama planlarını uygulamaya başlamaları gerektiği belirtildi.

"RUS İSTİHBARATIYLA İLİŞKİLERİNDEN ENDİŞE VAR"

Açıklamada, "Bu eylemler, Kaspersky ürünlerinin federal bilgi sistemleri için oluşturduğu enformasyon güvenlik risklerine dayanıyor. Bakanlık, Kaspersky'nin bazı temsilcilerinin Rus istihbaratıyla ve diğer hükümet organlarıyla olan bağlantılarından endişe duyuyor" ifadelerine yer verildi.

‘ABD'NİN SUÇLAMALARI KANITLARA DAYANMIYOR'


Öte yandan Kaspersky Lab, ABD yönetiminin kendisine yönelttiği suçlamaların sahte ve yanlış bilgilere dayandırıldığını, şirketin herhangi bir hükümetle siyasi bağlantılarının veya yakın ilişkilerinin bulunmadığını duyurdu.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD, İNGİLTERE VE ALMANYA HAREKETE GEÇTİ... BARZANİ'DEN KRİTİK HAMLE!.. BARCELONA'da TERÖR!.. SALDIRIYI YAPAN ÖRGÜT BAKIN KİMMİŞ... HDP'den YENİ OYUN! MUĞLA'DA YANGIN!.. TEHLİKE BÜYÜYOR... ABD'DEN CAN SIKICI KARAR!.. DİŞİŞLERİ UÇUK!.. MEDYA KARŞI HAREKETE GEÇTİ... DÜNYA KAMUOYU ŞAŞKIN!.. Suriye'de IŞİD Saldırısı! BİR TEK İLKER BAŞBUĞ SÖYLEDİ... İŞTE ŞEYH SAİD İSYANI...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
KAMU-SEN ANKETİNDE İLGİNÇ SORU ÇARPICI CEVAP!