Reklamlar
Anasayfa » Haber
11 Ağustos 2017 ( 369 görüntülenme )

ABD'den TÜRKİYE'YE PKK MESAJI!..

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "PKK’nın saldırılarını kınıyoruz ve PKK’yı bir terör örgütü olarak görüyoruz" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, AKP hükümetinin PKK hakkındaki kaygılarını anladıklarını söyledi.

Nauert’e günlük basın brifinginde bir gazeteci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonunda YPG konusunda dile getirdiği kaygılara işaret ederek, “Türkiye’nin Suriye’nin Kürt bölgelerine saldırı düzenlemesi ihtimalinden endişe duyuyor musunuz?” şeklinde bir soru yöneltti.

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre Türkiye’nin önemli ve değerli bir NATO müttefiki olduğunu belirten Nauert, ABD’nin Türkiye’nin endişelerini ciddiye aldığını kaydetti.

Nauert sözlerine şöyle devam etti:

“Sayın Erdoğan’ın hükümetiyle aramızda devam eden çok sayıda görüşme var. PKK ile ilgili haklı kaygılara sahipler. Bunu anlıyoruz. Genel anlamda bölgeye dair kaygılar bulunuyor. PKK’nın saldırılarını kınıyoruz ve PKK’yı bir terör örgütü olarak görüyoruz.”

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat! MHP Kurultay Dosyası'nda SON DURUM! Muğla'da Son 16 Saatte 22 Deprem! TSK’da Yeni Dalga! Dikkat Dikkat! Havayolları'ndan Acil Duyuru! Ankara yolunda katliam gibi kaza: 9 ölü, 30 yaralı Rus Savaş Uçağı Düştü! CHP'DEN AKP'YE NOTA!.. ANKARA DUMAN!.. ŞOK!.. MÜBAREK GECEDE ERDOĞAN AĞZINI FENA BOZDU!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DİKKAT!.. METEOROLOJİ SEKİZ KENTİ UYARIYOR...