Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Şubat 2017 ( 2596 görüntülenme )

ABD'den BÜYÜK GÖZDAĞI!

ABD: UYARIYORUZ

İlk yurtdışı ziyareti kapsamında Güney Kore'nin yolunu tutan ABD Savunma Bakanı James Mattis, Kuzey Kore rejimini uyararak, “herhangi bir şekilde nükleer silah kullanımına ezici kuvvetle cevap vereceklerini” kaydetti.

Başkent Seul'de resmi temaslarda bulunan General Mattis, ev sahibi mevkidaşı Han Min-koo'yla görüşmesinden önce basına yaptığı açıklamada, Kuzey Kore'nin füze atışları ve nükleer silah programıyla birlikte tehditkar söz ve eylemlerini sürdürdüğüne dikkat çekti. Mattis, Güney Kore ve Asya Pasifik'teki diğer müttefiklerini savunma taahhütlerinin çelik gibi sağlam olduğunu ifade etti.

Mattis, "ABD ya da müttefiklerimize herhangi bir saldırı yenilgiye uğratılacaktır. Herhangi bir şekilde nükleer silah kullanımı etkili ve ezici bir kuvvetle yanıt bulacaktır" dedi.

GÜNEY KORE MEMNUN 
Güney Kore Savunma Bakanı Han Min-koo ise, Mattis'in görevi devraldıktan sonra ilk yurtdışı ziyareti için Güney Kore'yi seçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Han, bu kararın Washington'ın ikili ittifaka ve Güney Kore'nin savunulmasına yönelik taahhüdünün açık bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Mattis'in Seul'deki temaslarını bugün tamamlayarak Japonya'ya geçmesi bekleniyor.

FÜZE KALKANI YERLEŞTİRİLECEK
Mattis'in ajandasında yer alan en kritik madde, THAAD füzelerinin Kore topraklarında konuşlandırılması.
Kuzey Kore kaynaklı balistik füzelere karşı devreye sokulması planlanan sistem, gelişmiş radar sistemi nedeniyle Çin tarafından şiddetli tepki görüyor.

Kuzey Kore'nin elinde bulunan balistik füzelere karşı Patriot gibi mevcut hava savunma sistemlerinin yeterli olduğunu ileri süren Pekin yönetimi, THAAD sisteminin kendisine yönelik olarak yarımadaya yerleştireceğine inanıyor ve misilleme uyarılarında bulunuyor.

Lockheed Martin tarafından geliştirilen THAAD (Son Aşama Yüksek İrtifa Bölge Savunması), balistik füzeleri atmosferin dışında vurabiliyor. Asya'nın doğusundaki stratejik askeri dengeyi değiştirme potansiyeli taşıyan sistemin Kore topraklarına yerleştirilmesine Kremlin de itiraz ediyor.

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!..Meteoroloji Uyardı! BM'DEN KUZEY KORE'YE YAPTIRIM!.. MHP Seçim Bürosunu Bakın Kim Açmış!.. FLAŞ!.. DÜNYANIN EN ÜNLÜ KGB AJANI BAKIN KİM ÇIKTI... BU GÖRÜNTÜLER 89 YIL SONRA ŞİMDİ ORTAYA ÇIKTI... DİKKAT!.. İSTANBUL'DA ALARM!.. TEM'DE BÜYÜK KAZA! EGE DENİZİ'NDE BİR DEPREM DAHA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkiye Gazetesi'nde AKIL ALMAZ AÇIKLAMA!..