Politika
28 Şubat 2020 ( 83 görüntülenme )

ABD'den İlk Açıklama!..

Suriye'nin İdlib kentinde 33 şehit verdiğimiz hava saldırısı sonrası ABD'den ilk mesaj NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchison'dan geldi. Hutchison'ın ardından ABD Dışişleri de resmi bir açıklama yayınladı. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız” ifadelerine yer verildi. ABD Dışişleri açıklaması şöyle devam etti:

‘TÜRKİYE’YE NASIL DESTEK VEREBİLİRİZ, SEÇENEKLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ’
“Esad rejimi, Rusya ve İran destekli güçlerde tarafından yapılan bu alçak saldırının derhal durulması yönünde çağrı yapmaya devam ediyoruz. Başkan (Donald Trump) ve Bakan’ın (Mike Pompeo) söylediği gibi, bu krizde Türkiye’ye en iyi nasıl destek verebileceğimize dair seçenekler arıyoruz.”

ABD’Lİ BÜYÜKELÇİ: ‘S 400’DEN VAZGEÇİN’
ABD’nin NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchison ise Türk askerlerinin İdlib’de hayatını kaybettiğinin ortaya çıkmasının ardından Washington’da gazetecilere konuştu. Hutchison, “Türklerin, kimin güvenilir ortak olduğunu, kimin güvenilir olmadığını görmesi gerektiğini” savundu. ABD’li Büyükelçi, “Umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan bizim onların geçmişte ve gelecekte ortakları olduğumuzu görür ve S-400’ten vazgeçmeleri gerekiyor” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ