Reklamlar
Anasayfa » Haber
15 Haziran 2017 ( 1986 görüntülenme )

FLAŞ!.. ABD'NİN KATAR TEZGAHI AÇIĞA ÇIKTI!..

ABD'DEN KATAR'A 12 MİLYAR DOLARLIK UÇAK

Trump Yönetimi, bir yandan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ile Bahreyn'in başını çektiği Körfez ülkelerinin, terörü desteklediği gerekçesiyle Katar'la diplomatik ilişkileri kesme kararına destek verirken, bir yandan da skandal niteliğinde bir karara imza attı.


Washington Yönetimi, terörü desteklemekle suçladığı Katar’a 12 milyar dolar karşılığında 72 adet F-15 tipi savaş uçağı satacak.

Pentagon Sözcüsü Yarbay Roger Cabiness’in CNN’e konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Savunma Bakanı Jim Mattis, Katar Savunma Bakanı Dr. Halid es-Attiyah ile ABD üretimi F-15 savaş uçaklarının Katar devleti tarafından satın alınmasını öngören anlaşmanın son adımlarını tamamlamak üzere görüştü. 12 milyar dolarlık satış, Katar’a en gelişmiş savaş kabiliyeti ile ABD ile Katar arasındaki güvenlik işbirliğinde artış sağlayacak.”

Donald Trump geçen hafta Cuma günü Katar’ı terörizmin “üst düzey sponsoru” olarak nitelemişti.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’ın da aralarında bulunduğu ülkeler, teröre destek verdiği gerekçesiyle Katar’la ekonomik ve diplomatik ilişkilerini kesmişti.

Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldikten sonraki ilk dış gezisini Suudi Arabistan’a gerçekleştirmiş ve Riyad Yönetimi’yle 350 milyar doları bulan silah ve askeri mühimmat anlaşması yapmıştı.

Kaynak: sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. FIRAT KALKANI HAREKATI BİTTİ!.. Davutoğlu yargılanacak! Mekke Şerifi Hüseyin de "Türk Ordusu Kabe'yi Bombalayacak" Demişti! Peki ne oldu sonunda! ABD Büyükelçisi'nden Tuhaf Mesaj! BURHAN KUZU'DAN AKLA ZİYAN TEHDİT!.. Bugün Erdoğan Siyasetinin Yaptığını, 23 Yıl Önce ÇİLLER'in de Yaptığını Biliyor muydunuz... Davutoğlu'ndan Fethullah Gülen Açıklaması Ortadoğu'daki Barışı O Ülke Engelliyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Diyarbakır'da Hain Saldırı!