Ana Sayfa
18 Kasım 2016 ( 11868 görüntülenme )

ABD'den Flaş FETÖ Hamlesi!

Haydi bakalım!

ABD'de Başkanlık Seçimleri'nin yapıldığı 8 Kasım'da The Hill sitesine yazdığı makalede, Fethullah Gülen'i "karanlık bir İslam mollasına" benzeten Pentagon İstihbarat Teşkilatı DIA'nın eski direktörü emekli Korgeneral Michael Flynn'e beklenen görev teklif edildi.

İngiliz Reuters haber ajansının 20 Ocak’ta Beyaz Saray’a çıkacak olan Cumhuriyetçi Donald Trump’a yakın bir yetkiliye dayandırdığı habere göre; Flynn’e Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanlığı pozisyonu önerildi. Söz konusu kaynak, Flynn’in görevi kabul edip etmeyeceği yönündeki bir soruya ise “Birleşik Devlet Başkanı sizden bir hizmet istediğinde, sadece tek bir cevap vardır” yanıtını verdi.

ABD’de Ulusal Güvenlik Danışmanlığı pozisyonu için Senato onayı gerektirmiyor. Bu göreve gelen isim, Başkan’la sık sık görüşüyor. New York Times, Flynn’in görevi kabul ettiği takdirde, askeri ve dış politika meselelerinde tecrübesiz olan Trump’ın ekibindeki kritik isimlerden biri olacağını vurguladı.

‘TÜRKİYE ÖNCELİK OLARAK KABUL EDİLMELİ’
57 yaşındaki Flynn, adını ABD Kongresi’nin bulunduğu Capitol Hill’den alan siyasi analiz sitesi The Hill’de seçim günü yayınladığı makalesinde, “ABD’nin Gülen’e sığınak olmaması gerektiğini” vurgulamıştı.

Flynn, “Müttefikimiz Türkiye bir krizin içinde ve desteğimize gereksinimi var” başlıklı yazısında, Türkiye’nin bir öncelik olarak kabul edilmesi ve ABD dış politikasının baştan düzenlenmesi gerektiğini anlatmıştı.

Yazıda Flynn’ın en dikkat çekici yorumu ise şuydu:

“Arka bahçemiz Pensilvanya’ya rahatça yerleşmiş olan bu maskeli terör ve istikrarsızlık kaynağı tarafından Washington’ın gözü boyanırken NATO müttefikimiz Türkiye’ye engel olmak mantıksızdır. Türkiye’nin bakış açısıyla Washington, Türkiye’nin Usame bin Ladin’ine sığınak oluyor. 11 Eylül’den sonra Usame bin Ladin’in Türkiye’de güzel bir köyde yaşadığını ve aynı anda da Türk vergi mükelleflerinin vergileriyle fonlanan 160 okulu işlettiğini öğrenseydik ne yapardık?”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ