Genel
21 Temmuz 2018 ( 5263 görüntülenme )

ABD'den Flaş Gülen Açıklaması!

ABD'li bir üst düzey yetkili, bir grup gazetecinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. ABD'li yetkili Türkiye ile ilişkiler konusunda açıklamalarda bulundu. FETÖ konusuna da değinen yetkili, "Gülen konusunda diyaloğumuz çok arttı ve etkili bir iletişimimiz var" ifadelerini kullandı.

ABD ve Türkiye'nin ilişkilerinin doğru yönde ilerlediğini söyleyen yetkili, "Son birkaç ayda iş birliğimiz gözle görülür şekilde arttı. Birbirimize uzak olduğumuz birçok konuda en tartışmalı konularda bile yakınlaşıyoruz. Başkan Trump ve Erdoğan, ilişkileri yeniden inşa etmek ve yoluna koymak konusunda hemfikir." değerlendirmesinde bulundu.

FETÖ KONUSU

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iade talebi ile Rahip Brunson arasında bir bağ kurulmaması gerektiğini, ikisinin farklı dosyalar olduğunu vurgulayan ABD'li yetkili, "Son zamanlarda Gülen konusunda, iki ülkenin emniyet birimleri arasında diyalog arttı ve daha etkili bir iletişim var. Adli konularda düzenli bilgi paylaşımı için mekanizmalar mevcut." değerlendirmesinde bulundu.


Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ