Reklamlar
Anasayfa » Haber
28 Aralık 2016 ( 3194 görüntülenme )

ABD'den Erdoğan'a YANIT!

Erdoğan'ın "ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin IŞİD başta olmak üzere YPG-PYD terör örgütüne destek verdiği" yönündeki açıklamasına Washington'dan cevap geldi.


Başkent Washington’da düzenlediği günlük basın toplantısında Erdoğan’ın açıklamaları ile ilgili yorumu sorulan Toner, şöyle konuştu:“Doğrusunu söylemek gerekirse bu gülünç. Hepinizin de görebileceği gibi doğruluk temelinden yoksun. Bizim Koalisyon içindeki, Kuzey Suriye’deki, Irak’taki eylemlerimize bakanlar bizim yüzde yüz IŞİD’i yenip yok etmekten başka bir çabamız olduğunu söyleyemez”

‘HAYIR ÖYLE BİR İZLENİM YARATMAK İSTEMİYORUZ’

ABD’nin Suriye Demokratik Güçleri içindeki Arap unsurlara silah verdiğini ve Türkiye-Suriye sınırın teröristlerden arındırılması için de Türkiye’ye destek verdiğini belirten Toner, YPG’ye ise IŞİD’e karşı mücadelede yalnızca taktiksel destek sağladıklarını savundu.Toner, “Müttefikimiz YPG’ye saldırırsanız, biz de size El Bab’da destek vermeyiz mesajı mı vermek istiyorsunuz” sorusuna da şu yanıtı verdi: 

“Hayır hiç öyle bir izlenim yaratmak istemiyorum. Türkiye NATO müttefiki ve IŞİD’e karşı koalisyonda güçlü bir ortak. Kesinlikle öyle bir mesaj verdiğimiz izlenimi yaratmak istemeyiz.”

Kaynak:yenicag

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Abdüllatif Şener'den BÜYÜK UYARI! AKP'nin Yeni MKYK Listesi Belli Oldu! 5 BİN POLİSLE DEV OPERASYON! Çin'den BÜYÜK TEHDİT! DİKKAT!.. MHP KURULTAYI'NDA KRİTİK GÜN!.. Akar'a Sorular GÖNDERİLDİ! Rusya'da Rüşvet Skandalı! YENİ KİMLİKLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakan Kaya'dan Hollanda Açıklaması!