Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2407 görüntülenme )

ABD'den Şaşırtan İran Kararı

Dünya şaşkın.. O karar ertelendi!
 ABD'nin, İran ile varılan nükleer anlaşmayı tehlikeye sokmamak için, balistik silah programı nedeniyle İran'a yeni yaptırım uygulama planlarını ertelediği ileri sürüldü.

İran, nükleer anlaşmadan sonra iki balistik füze denemesi gerçekleştirince ABD'nin İran'a yeni yaptırımlar uygulayacağı iddia edildi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de tepki göstererek Savunma Bakanlığı'na füze programının hızlandırılması ve ihtiyaç duyulan her türlü füzenin üretilmesi talimatını vermişti.

The Wall Street Journal gazetesinin, adının açıklanmasını istemeyen bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, Beyaz Saray'ın, nükleer anlaşmayı tehlikeye sokmamak için yaptırımları ertelediği vurgulandı.İstihbaratta üst düzey tasfiyeMısır cunta lideri Abdulfettah es-Sisi, 22 üst düzey istihbarat şefini emekliye sevk etti. Mısır Resmi Gazete'sinde 13 istihbarat şefinden 12'sinin kendi isteğiyle, birinin sağlık nedenlerinden dolayı emekliye ayrılma talebinde bulunduğu belirtildi. Sisi, geçen haziran ayında 9 istihbaratçıyı “kendi istekleri üzerine” emekliye sevk etmişti. Sisi, 3 Temmuz darbesinden sonra geçen 2,5 yıllık süreçte Mısır istihbaratında üst düzey yöneticileri ikinci kez emekliye sevk etmiş oldu. 

Böylece 2015 yılında görevden alınan istihbarat şeflerinin sayısı 22'ye yükseldi. Bu arada 25 Ocak Devrimi'nin 5'inci yıl dönümü yaklaşırken ülkede güvenlik önlemleri artırıldı.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ey Millet!.. Duydunuz mu!.. Kaşif Kozinoğlu Erdoğan'ın 1.000.000.000 Dolarını Açıkladı! DARBE KOMİSYONU KARIŞTI... CHP'DEN ÇARPICI İDDİA!.. Davutoğlu ve Aliyev'den Ortak Açıklama ŞOK!.. BAKANLIK'TAN DÜNYAYI ŞAŞIRTAN KARAR!.. HDP'den Van'da Provokasyon! BU İLLERDEKİ OYLAR KRİTİK! Türk filmi Mustang Oscar'a Aday Oldu! DİKKAT!.. MADDİ HASARLI KAZALARDA NE YAPMALI?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
KAHRAMAN POLİS FETHİ SEKİN CANI PAHASINA İŞTE BÖYLE TERÖRİSTLERİ VURDU...