Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2365 görüntülenme )

ABD'den Putin'e Şok Suçlama!

Haydi bakalım!
  Amerikan yönetimi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i ilk kez doğrudan “yolsuzluğa bulaşmakla" suçladı.
 
ABD Hazine Bakanlığı'nın Terörizm ve Finansal İstihbarattan Sorumlu Müsteşar Vekili Adam Szubin, Putin'i doğrudan hedef alarak, Kremlin'deki yolsuzluk zincirinin içinde Rus liderin de yer aldığını açıkladı.

Dün akşam BBC'de yayınlanan Panorama programında konuşan Szubin, Putin'i kastederek:

Onun kendi dostlarını, yakın müttefiklerini nasıl zengin yaptığını ve dost görmediği ve devlet varlıklarına sahip olmayan kişileri nasıl marjinalleştirdiğini gördük. Rusya'nın enerji zenginlikleri veya diğer devlet sözleşmeleri olsun, bunu ona hizmet edenlere veriyor ve hizmet etmeyenleri uzak tutuyor. Benim için bu bir yolsuzluk" dedi.

Amerikan yönetimi 2014 yılında Putin'in yakın çevresindeki birçok ismi yolsuzlukla suçlayarak ambargo kararı almış ve Putin'in enerji sektöründe gizli yatırımları olduğunu ileri sürmüştü. Ancak Washinton, Putin'i doğrudan yolsuzlukla suçlamaktan kaçınmıştı.

Szubin, Putin'in zenginliğinin 40 milyar doları bulduğu yolundaki 2007 tarihli gizli bir CIA raporunu soran BBC muhabirinin sorusunu yanıtsız bırakırken, Rus liderin epeyce yüklü bir gizli serveti olduğunu ise doğrulayarak şöyle dedi:

“Yıllık 110 bin dolar gibi bir maaşı olduğu sanılıyor. Bu onun servetini açıklamıyor. Uzun zamandır gerçek servetini ustalıkla gizlemeyi başarıyor"

Kremlin ise Washington'dan gelen açıklamaya anında karşılık verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Tüm bu suçlamalara yanıt vermemiz gerekmez, çünkü hepsi tamamen uydurma" dedi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!..METEOROLOJİDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI! Kamuda YENİ BYLOCK LİSTESİ! ŞOK! 19 HAZİRAN MHP KURULTAYI İÇİN AKIL ALMAZ KARAR! CHP koalisyona gözkırpıyor BAŞSAVCI'dan AKP'Yİ YÜCE DİVAN'A GÖTÜRECEK İTİRAF! Flaş! ABD Savunma Bakanlığı: Elimizde Kanıt Var! Başbakan Yardımcısı Kaynak Az Önce Açıkladı! Van’da Korkutan Deprem!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Obama: “Suriye’de eğit-donat başarısızdı, Kürt muhalifleri eğitebiliriz”