Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Mart 2017 ( 9942 görüntülenme )

AB'den Erdoğan'a ÇOK SERT TEPKİ!

AB Komisyonu Başkanı Juncker Alman makamlarının uygulamalarını Nazi dönemine benzeten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'küstahlık' ettiğini söyledi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean – Claude Juncker Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Nazi uygulaması' benzetmesini sert dille kınadı. Juncker Lüksemburg televizyonuna verdiği demeçte, "Günümüz Almanya'sının Nazi dönemi ile kıyaslanmasını kabullenemem. Bu küstahlıktır” dedi.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığına göre AB Komisyonu Başkanı Juncker sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'den gelen haberler karşısında hayrete düşüyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı ve Türkiye Dışişleri Bakanı'nın günümüz Almanya'sının Nazi Almanya'sından daha kötü olduğu şeklindeki sözlerini kabullenebilmem mümkün değildir. Ebeveynim ve onların ebeveynleri Nazi diktasının ne olduğunu iyi bilirler.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Alman makamlarını Nazi uygulaması yapmakla suçlaması Federal hükümet tarafından sert bir şekilde kınanmış, Başbakan Angela Merkel de, "Bu gibi anlamsız ifadeler aslında hiç yorumlanamaz ve yersizdir” demişti.

Kaynak:cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li ile Mücadele Etme Kılavuzu! Akillere Bakanlık Yolu Açıldı Yeni Yılda Şanslı Siz Misiniz? Diyarbakır'da ŞOK İnfaz! Sinan Ogan'dan HDP'ye Rest! Dikkat!.. Meteorolojiden PEŞ PEŞE UYARI!.. BBP'den DESTİCİ'ye AĞIR MESAJ: İHANETE ORTAK OLMAYIZ! Bahçeli: ''Türkiye'deki 20 İl PKK'nın hedefinde''

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Operasyon Başlatıldı!