Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Mart 2017 ( 9868 görüntülenme )

AB'den Erdoğan'a ÇOK SERT TEPKİ!

AB Komisyonu Başkanı Juncker Alman makamlarının uygulamalarını Nazi dönemine benzeten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'küstahlık' ettiğini söyledi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean – Claude Juncker Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Nazi uygulaması' benzetmesini sert dille kınadı. Juncker Lüksemburg televizyonuna verdiği demeçte, "Günümüz Almanya'sının Nazi dönemi ile kıyaslanmasını kabullenemem. Bu küstahlıktır” dedi.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığına göre AB Komisyonu Başkanı Juncker sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'den gelen haberler karşısında hayrete düşüyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı ve Türkiye Dışişleri Bakanı'nın günümüz Almanya'sının Nazi Almanya'sından daha kötü olduğu şeklindeki sözlerini kabullenebilmem mümkün değildir. Ebeveynim ve onların ebeveynleri Nazi diktasının ne olduğunu iyi bilirler.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Alman makamlarını Nazi uygulaması yapmakla suçlaması Federal hükümet tarafından sert bir şekilde kınanmış, Başbakan Angela Merkel de, "Bu gibi anlamsız ifadeler aslında hiç yorumlanamaz ve yersizdir” demişti.

Kaynak:cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK! ERDOĞAN'DAN AKIL ALMAZ İTHAM!... İŞTE O SÖZLERİ... Balyoz'da şok: Meğer hepsi yalanmış... THK Başkanı Öktem İstifa Etti FLAŞ!.. Harp Okulları İçin MUHTEŞEM KARAR! Davutoğlu'ndan Flaş Açıklamalar Doğan Medya'da Şok İstifa! Türkiye’ye Birleşmiş Milletler’den şok Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü'nden Rıza Sarraf Açıklaması!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fethullah Gülen ve Kardeşi Hakkında Yakalama Kararı!