Genel
07 Ocak 2019 ( 3932 görüntülenme )

GÖZALTI DEPREMİ GELİYOR...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'ye yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 100 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edildiği iddia edilen 1 albay, 9 yüzbaşı, 90 üsteğmen olmak üzere toplam 100 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltına alınan Asker şüphelilerin 99'u muvazzaf asker olup halen aktif görevde. 1 albay emekli.


İKİ GÜN ÖNCE DE 137 ASKERE YAKALAMA KARARI ÇIKARILMIŞTI: KONYA 60 GÖZALTI

Emniyet ekipleri birçok ilde FETÖ'ye yönelik peş peşe operasyonlar düzenliyor. Çok sayıda kişi gözaltına alınırken, 137 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ve yapılan çalışmalarla, örgütün TSK'daki yapılanmasına imamlık yaptıkları ileri sürülen 60 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Şüphelilerin örgüt içerisinde molla, genel müdür, müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, ümitçi, asistan, gezici doktor, ser doktor, doktor, şehir dışı talebe mesulü gibi pozisyonlarda görev aldığı belirtildi.

İSTANBUL'DA 42 GÖZALTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında vergi denetmeni, gelir uzmanı, öğretmen, mühendis, gibi kamudan ihraç olmuş ve örgütün şifreli mesajlaşma programı olan 'Bylock' kullanıcısı olduğu belirlenen 42 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

DENİZ KUVVETLERİ'NE OPERASYON: 35 GÖZALTI

Ankara'da, FETÖ/PDY ile irtibatları tespit edilen, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda 10'u aktif görevde olan 35 astsubay gözaltına alındı.

kaynak: cumhuriyet/ dha

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ