Eşine ait çiftlik evi izinsiz bir şekilde drone ile görüntülenen Fatih Portakal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Yeni Asır gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

DRONLA DİKİZ
FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, İzmir Seferihisar'daki mülkü üzerinde drone uçurulması hakkında hukuki süreç başlatacağını açıkladı. Portakal daha önce "Evimin üstünde drone uçurup özel mülkü dikizlemekten Emniyet'e şikayetimizi yaptık. Bunun bir hukuki süreci olacak. Bir hukuki süreç de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için olacak" demişti.

BAKANLIKTAN SES YOK
Fatih Portakal, sosyal medya hesabından açıklamada yaptığı çağrılara Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un iki gündür cevap vermediğini belirterek hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem de Yeni Asır hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

PORTAKAL: ‘KİMİ KİME ŞİKAYET’
Portakal açıklamasında "Kişisel verimin sızdırılması, raporun bize verilmeden yine yandaşa ulaştırılması...@csbgovtr ve başındaki isim @murat_kurum’a 2 gündür soruyorum. Duymazı oynuyorlar, susuyorlar. #Yeniasir ve sizler hakkında #CİMER’e suç duyurusunda bulundum. Kimi, kime şikayet ediyosam artık!!!" ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANIYOR
FOX TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal’ın İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunan çiftlik evinde kaçak yapı inşa ettiği iddia edilmiş ve Portakal’ın evinin drone ile görüntüleri alınmıştı. Evinin, kendinden izinsiz şekilde görüntülendiğini belirten Portakal, yapılanların yasalara aykırı olduğunu duyurmuştu. Gazeteci Portakal, çiftlik evi hakkındaki son gelişmeleri sosyal medya hesabından paylaştı. Portakal’ın konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

‘RAPOR SIZMA’
“Geldigimiz nokta şu: yandaş medya bugün 40 m2 lik park yerinin yıkılacağını duyurdu; “rapora ulaştık” deniyorsa “sızdırılmış” demektir. Biz istedik alamadık! İncelemeyi yapanlar bile şaşkındır her halde. “Şaşırmıyorum, neden mi? Arazimle ilgili paylaşılan fotolardan biri kişisel verilerim @csbgovtr’ye gönderilenlerden. Oradan sızdırılıp #YeniAsır’a servis yapılmıştı. “Olmaz” demeyin oldu. Devlet denilen aygıta güveni zedeliyorlar. Foto uçtuğuna göre rapor da uçar! Değil mi??”

‘TAVUKLAR HOROZLAR KURTULDU’
“Eğer rapor doğru ise; olası yıkılması düşünülen yer burası -yine de yıkılmasına ihtimal vermiyorum- Arastırdım; sundurmadan pergoleye dönülür. Kiremitler toplanır, ahşabın arasi boşaltılır, sarmaşık sarılır. Ve pergole garaj olur.”Bu arada tavuklar ve horozlar kurtuldu. Çünkü @csbgovtr ekibi tarafından kümes de fotoğraflanmıştı.”

‘KİŞİSEL VERİLERİMİ KİM SIZDIRIYOR’
“ Rapor doğru ise rahatları bozulmayacak. Hadi hayırlısı..Sıra bende evimin üstünde dron uçurup özel mülkü dikizlemekten emniyete şikayetimizi yaptık. Bunun bir hukuki süreci olacak.Bir hukuki süreç de @csbgovtr için olacak. Kişisel verilerim nasıl ve kim tarafından sızdırılmıştır? Suç degil midir? @murat_kurum" “

Kaynak: Ajanslar/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ