Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2403 görüntülenme )

4 Bakan Hakkında Whatsapp İddiası

Soruşturma Komisyonu’nun muhalefet şerhinden Whatsapp ayrıntısı çıktı.
 Eski bakanlarla ilgili TBMM Soruşturma Komisyonu’nun CHP’li üyelerinin muhalefet şerhinde, 17 Aralık soruşturma sürecinde adı geçen isimlerin iletişimi ile ilgili dikkat çeken bir ayrıntı yer aldı. Şerhin, esasa ilişkin değerlendirme bölümünde, soruşturma kapsamında dinlenen kişilerin telefon dinlemelerine karşı önlem olarak, akıllı telefonlarda en fazla kullanılan iletişim yöntemi olan Whatsapp’ı kullandığı belirtildi.

Bugün gazetesinden Ezelhan Üstünkaya’nın haberine göre, CHP raporunda, “telefon dinlemelerine karşı önlem alma prensibi uyarınca Whatsapp ’ın kullanıldığı, özel hat kullanma prensibinin uygulandığı ve “bire bir hat” kullanma prensibinin uygulandığı belirlenmiştir” denildi.
Eski bakanlarla ilgili Meclis Genel Kurulu’ndaki görüşmelerin 16 Ocak Cuma günü yapılabileceği kamuoyuna yansımıştı. Ancak Genel Kurul’daki Yüce Divan oylamasının gelecek hafta yapılacağı belirtildi. Siyasi kulislerde, AKP milletvekillerinin bir bölümünün oylamaya katılmayabileceğinin konuşulması dikkat çekti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin acı kaybı... Sizi de Vurabilir, Dikkat! Kürt kardeşlerimizi yine sorun yaptılar... ŞOK!.. MHP DESTEKLEDİ... AKP'Lİ ADAY BAŞKAN!.. Hangi Belirti Hangi Hastalığın İşareti? İzmir'de 4 metreden düşen asker şehit oldu Dikkat! Hakkari ve Silvan'da Çok Garip Olaylar! KUZEY KORE PİMİ ÇEKTİ!.. GERGİNLİK TIRMANIYOR...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
"Atatürk'ün 1930'da Yayımladığı Şehit Kubilay Mesajı"