Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2373 görüntülenme )

4 Bakan Hakkında Whatsapp İddiası

Soruşturma Komisyonu’nun muhalefet şerhinden Whatsapp ayrıntısı çıktı.
 Eski bakanlarla ilgili TBMM Soruşturma Komisyonu’nun CHP’li üyelerinin muhalefet şerhinde, 17 Aralık soruşturma sürecinde adı geçen isimlerin iletişimi ile ilgili dikkat çeken bir ayrıntı yer aldı. Şerhin, esasa ilişkin değerlendirme bölümünde, soruşturma kapsamında dinlenen kişilerin telefon dinlemelerine karşı önlem olarak, akıllı telefonlarda en fazla kullanılan iletişim yöntemi olan Whatsapp’ı kullandığı belirtildi.

Bugün gazetesinden Ezelhan Üstünkaya’nın haberine göre, CHP raporunda, “telefon dinlemelerine karşı önlem alma prensibi uyarınca Whatsapp ’ın kullanıldığı, özel hat kullanma prensibinin uygulandığı ve “bire bir hat” kullanma prensibinin uygulandığı belirlenmiştir” denildi.
Eski bakanlarla ilgili Meclis Genel Kurulu’ndaki görüşmelerin 16 Ocak Cuma günü yapılabileceği kamuoyuna yansımıştı. Ancak Genel Kurul’daki Yüce Divan oylamasının gelecek hafta yapılacağı belirtildi. Siyasi kulislerde, AKP milletvekillerinin bir bölümünün oylamaya katılmayabileceğinin konuşulması dikkat çekti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BOMBALAR BİTMİYOR! Siverek’te Askere Bombalı Tuzak! Bilal başkanlık sistemine de el attı! Flaş! Komandoların Gizli Operasyonu Tüm Detaylarını VALİLİK RESMEN İFŞA ETTİ! Şok! Bir Banka Daha Yabancıya Satıldı! Kıbrıs'taki Tezgaha BM'den İtiraf! Lice Saldırılar Sürüyor! CEMAAT PARTİ Mİ KURUYOR SİNAN OGAN'IN AÇIKLAMASI ANKARA'YA BOMBA GİBİ DÜŞTÜ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ! 4 CHP Parti Üyesi Gözaltına Alındı!