Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 3153 görüntülenme )

İRAN''dan TÜRKİYE'ye BANKA HAMLESİ!

Desenize "serbest bölge" olduk!

İran'ın 3 büyük bankası Saman Bank, Bank Pasargad, ve Parsian Bank Türkiye'de faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İran'daki üç büyük bankanın Türkiye'de faaliyette bulunma konusunda niyet ortaya koyduğunu bildirdi.

Zeybekci, İran temaslarının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada İran ile ihracat tavanının yükseltilmesine sıcak baktıklarını söyledi. Zeybekci, Türkiye'nin İran'a makine, yan sanayi, tekstil ve beyaz eşya ihracatı yaptığını ancak vergilerin çok yüksek olduğunu anlattı.

"ÖNLERİNDE ENGEL YOK"

Zeybekci, 3 İran bankasının Türkiye'de faaliyette bulunmak istediğini belirterek, “Bank Pasargad, Saman Bank ve Parsian Bank, Türkiye'de faaliyette bulunma konusunda niyet ortaya koydu. Buna yönelik görüşmeler devam ediyor. Ancak bu 3 İranlı banka, hala BDDK nezdinde resmi nitelikte bir başvuruda bulunmadı. İranlı bankaların da bu kapsamdaki sermaye ve diğer benzer kriterleri yerine getirmeleri halinde ülkemiz bankacılık alanında faaliyet göstermelerinin önünde bir engel bulunmuyor” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şok İddia! 1.500 ALBAY TASFİYE EDİLECEK! Gaziosmanpaşa'da Bir Evde Patlama Gaziantep’te HÜCRE EVİ! 8.7 Milyon Metrekarelik Askeri Arazi Belediye'ye Devredildi! Flaş! Mücadelede ÇOK İLGİNÇ BULUŞ! CHP’de Parti Meclisi Seçimi Tamamlandı 1919'da Ankara'da Kimler Vardı? Gaziantep'te Saldırıyı Yapanın Örgütü de Kimliği Belirlendi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türk Hackerlar Moody's'i Çökertti!