Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 3170 görüntülenme )

İRAN''dan TÜRKİYE'ye BANKA HAMLESİ!

Desenize "serbest bölge" olduk!

İran'ın 3 büyük bankası Saman Bank, Bank Pasargad, ve Parsian Bank Türkiye'de faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İran'daki üç büyük bankanın Türkiye'de faaliyette bulunma konusunda niyet ortaya koyduğunu bildirdi.

Zeybekci, İran temaslarının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada İran ile ihracat tavanının yükseltilmesine sıcak baktıklarını söyledi. Zeybekci, Türkiye'nin İran'a makine, yan sanayi, tekstil ve beyaz eşya ihracatı yaptığını ancak vergilerin çok yüksek olduğunu anlattı.

"ÖNLERİNDE ENGEL YOK"

Zeybekci, 3 İran bankasının Türkiye'de faaliyette bulunmak istediğini belirterek, “Bank Pasargad, Saman Bank ve Parsian Bank, Türkiye'de faaliyette bulunma konusunda niyet ortaya koydu. Buna yönelik görüşmeler devam ediyor. Ancak bu 3 İranlı banka, hala BDDK nezdinde resmi nitelikte bir başvuruda bulunmadı. İranlı bankaların da bu kapsamdaki sermaye ve diğer benzer kriterleri yerine getirmeleri halinde ülkemiz bankacılık alanında faaliyet göstermelerinin önünde bir engel bulunmuyor” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İngiltere Başbakanı Türkiye'de! YENİ MÜFREDATTA AKLA ŞOK DEĞİŞİKLİK!.. POLİSE SİLAHLI SALDIRI! ŞANLIURFA'DA TEK: AZİZE SÖZEN... Bu Video Referanduma Öyle Bir Damga Vurdu ki... TAŞ OLSA SES VERİR!!.. HSK'DAN KAYSERİ'DE GECE OPERASYONU!.. ŞOK!.. MİMARLAR ODASI AÇIKLADI... AKIL UÇTU, TEPKİ BÜYÜK!.. El Uyuşması Neyin Belirtisi Olabilir?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. DARBE KOMİSYONU'NDAN SİYASİ AYAK...