Politika
12 Şubat 2019 ( 1457 görüntülenme )

21 kişinin yaşamını yitirdiği faciada RUHSATI KİM VERDİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Kartal'da yaşanan ve 21 kişinin hayatını kaybettiği facianın ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yıkılan binadaki kaçak katların sorumlusunun AKP’li Belediye Başkanı olduğunu açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun bugünkü konuşmasından satır başları şöyle:

‘KARTAL’DA 21 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAÇAK KATLARI YAPTIRAN KİŞİ AKP’NİN ADAYI’

21 vatandaşımız hayatını kaybetti… O bina ile ilgili çok şey biliyordum. Ama enkazın altında insanlar varken onu politik bir sürecin parçası haline getirmekten kaçındık. O binayı kaçak yaptıran, kaçak kat çıkaran kişi şu anda Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanı’dır. Herkes bu gerçeği bilsin! Deprem olsa kim bilir kaç bina daha yıkılır.

‘VEBALİ DE GÜNAHI DA BU YÖNETİMİNİN BOYNUNDADIR’

“Bina elbette yapılır, binayı yaparken kuralına uygun yapacaksın! Deprem olsa kimbilir kaç bina daha yıkılacak! 99 depreminin üstünden 21 yıl geçti. 21 yılda İstanbul’da ne yapıldı, hangi önlemler alındı? İmar affı çıkardılar… İmar affını sağlam binaya çıkar! Tescilli tabut haline getirdiler. Bunları İstanbulluların bilmesi lazım. 


25 yıldır İstanbul’u yöneteceksiniz. Ve İstanbul’da binalar deprem olmadan yıkılacak. Bunun vebali de günahı da bu yönetimin boynundadır. Hiç kimse unutmasın, bunun vebali o yönetimin boynundadır.”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ