Politika
17 Mart 2020 ( 1268 görüntülenme )

19 Ülke' Kasayı Açın, Vergileri Erteleyin'

Euro para birimini kullanan Avrupa Birliği (AB) üyesi 19 ülkenin maliye bakanlarının telekonferansla gerçekleştirtirdiği Euro Grubu toplantısında, bütçelerinden para dağıtma yükümlülüğüne ek olarak vergilerin ertelenmesi ve işletmelere GSYİH’nin yüzde 10’una varan devlet garantilerinin verilmesi kararı alındı.

İŞSİZLİK MAAŞI, VERGİLERİN ERTELENMESİ
Euro Grubu, koronavirüse karşı mücadele ve bu virüsten etkilenen sektörlerin çalışanları destekleme amacıyla derhal paranın tahsis edilmesi gerektiğini kaydetti. Söz konusu, hastalık ve işsizlik maaşlarının uzatılması, gelir vergilerinin ertelenmesi olduğu ifade edildi.

ÖNCELİK ULAŞIM VE TURİZM SEKTÖRÜ
Açıklamada, bu rakamların gerektiğinde daha geç tarihlerde artırılabileceği ifade edildi. Maliye bakanları, istisnai koşulların hızlı ve koordineli çalışmaya zorladığının altını çizdi. Mali desteğe öncelikle, örneğin ulaşım ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler gibi doğrudan koronavirüs sonuçlarından etkilenen işletmelerin ihtiyaç duyduğu belirtilen açıklamada, bu tür işletmelere devlet alımlarını yerine getirmekte tavizlerin verilebileceği ve kredi alımlarında ek devlet teminatlarının sunulabileceği belirtildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ