Genel
28 Mart 2019 ( 1950 görüntülenme )

Tepki büyük: 'ERDOĞAN'IN BU ADAYDAN HABERİ YOK MU'

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Başkanı Serhat Çağ, çarpıcı bir iddiada bulundu. Süleyman Soylu'nun muhalefet adaylarının PKK'lı diye söylemesi hakkında açıklama yapan Çağ, "Adil Öksüz'ün yeğeni neden AKP'den aday?" diye sordu.


Derneğin Genel Başkanı Serhat Çağ, AKP listesinde yer alan 'FETÖ’cülerin neden MİT incelemesine takılmamasına tepki gösterdi. Çağ, 'FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen firari Adil Öksüz'ün yeğenin AKP'den 31 Mart yerel seçimi için aday olduğunu söyledi.

'ADİL ÖKSÜZ'ÜN YEĞENİ AKP'DEN NASIL ADAY OLDU'

Çağ, “Darbe imamı Adil Öksüz’ün yeğeni Kahramanmaraş Andırın Belediye Başkan Adayı Ahmet Doğan da bu araştırmalara tabi oldu mu? Oldu ise FETÖ’yle ayan beyan ilişkisi olan bu isimler nasıl partinizden aday oldu? Yoksa bu adaylıklardan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haberi yok mu?

'ARTIK OYUN BİTTİ' 

"Varsa milletin gözünün içine baka baka yapılan bu açıklamanın manası nedir? Türk milleti asıl şimdi bu sorulara cevap bekliyor Sayın Başkan! Artık oyun bitti! Bu necip millet her şeyin farkında ve günü geldiğinde aptal yerine koyulmanın hesabını sandıkta görecek” diye tepki gösterdi.

"ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?"

FETÖ’nün ‘Hava Kuvvetleri imamı’ Adil Öksüz, FETÖ soruşturması kapsamında örgütün üst düzey yöneticilerinden biri olarak aranmaktadır. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde kritik rol alan Öksüz, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve bazı kuvvet komutanlarının darbeciler tarafından rehin tutulduğu Akıncılar 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nın sivil imamıydı.

 Firar eden ve “FETÖ’nün sır kutusu” olarak nitelendirilen Adil Öksüz, İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde yer aldı. Darbe girişiminden önce onlarca sefer ABD’ye gittiği de biliniyor.

kaynak: yeniçağ/milligazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ