Ana Sayfa
12 Şubat 2019 ( 2012 görüntülenme )

1.112 KİŞİYE GÖZALTI KARARI!..

Amerika’nı Sesi haber ajansının geçtiği haber şöyle;

Türkiye’de polislik sınavlarında sahtecilik suçlamasıyla 1112 kişi için yakalama emri çıkartıldı. Anadolu Ajansı’nın haberine göre Ankara Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde yaklaşık 130 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturmanın 76 kenti kapsadığı kaydediliyor.

Salı günkü operasyon 2010’daki müfettiş yardımcılığı sınavıyla ilgili. Bazı şüphelilerin soruları terfi için önceden aldıkları öne sürülüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Pazar günü Fethullah Gülen’in destekçilerine yönelik büyük bir operasyonun göründüğünü belirtmişti.

NELER YAŞANDI

Darbe soruşturmalarıyla ilgili 77 binden fazla kişi cezaevlerinde suçlamalarla ilgili yargılanmayı bekliyor. 150 bin kamu görevlisi de ya işinden oldu ya da görevi askıya alındı. Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15 binden fazla askeri personelin ihraç edildiğini belirtmişti. Bu sayının içinde 150 general ve amiral de bulunuyor.

Türkiye, 2016’da 250’den fazla kişinin yaşamını yitirdiği darbe girişiminden Fethullah Gülen’i sorumlu tutuyor, Gülen suçlamayı reddediyor.

Kaynak: VOA Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ